Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

MVP Logo

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò Χρήστος Γεωργακόπουλος. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος Χρήστος Γεωργακόπουλος στις 07-11-2005, 23:06. Υπάρχουν 8 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  07-11-2005, 12:26 6807

    MVP Logo

    Με γειες το νέο λογότυπο. Μήπως να φτιάχναμε ένα και για τους MVP ? Αυτό που βγαίνει στον Πάνο φαίνεται λίγο χάλια μπροστά στο καινούργιο...
    Χρήστος Γεωργακόπουλος
  •  07-11-2005, 12:36 6809 σε απάντηση της 6807

    Απ: MVP Logo

    To λογότυπο των MVP είναι το επίσημο της Microsoft, η οποία διαφυλάσσει το δικαίωμα να γκρινιάξει αν το αλλάξεις κλπ, κλπ, κλπ. Δυστυχώς, δεν ταιριάζει καλά χρωματικά. Κατά τη γνώμη μου, δεν ταιριάζει χρωματικά με τίποτα! Το παλαιότερο λογότυπο των MVP δεν ήταν ιδιοκτησία της Microsoft, ήταν απλά ασπρόμαυρος ο ρόμβος, οπότε μπορούσε να το συνδιάσει κανείς εύκολα ή και να το αλλάξει.
    Παναγιώτης Καναβός, Freelancer
    Twitter: http://www.twitter.com/pkanavos
  •  07-11-2005, 12:39 6810 σε απάντηση της 6809

    Απ: MVP Logo

    Παρεπιπτόντως να παρατηρήσω ότι "άνοιξε" λίγο το χρώμα του τετραγώνου τουλάχιστον στο moderator logo που βλέπω ;
    Ήταν το μόνο πράγμα που δεν μου άρεσε (το σκούρο μπλε backgound) και αν θυμάμαι καλά ψήφισα την 6η υποψηφιότητα.
    Αυτό μάλιστα !!!!
    Πάνος Αβραμίδης
  •  07-11-2005, 13:50 6811 σε απάντηση της 6807

    Απ: MVP Logo

    Δεν πειράζει, σε καλή μεριά πήγε η ψήφος σου... ;-)
    Χρήστος Γεωργακόπουλος
  •  07-11-2005, 15:07 6815 σε απάντηση της 6811

    Απ: MVP Logo

    Μη μου πεις ; Εσύ ήσουν ο καλλιτέχνης ;

    Πάνος Αβραμίδης
  •  07-11-2005, 15:44 6816 σε απάντηση της 6810

    Απ: MVP Logo

     axaros wrote:
    Παρεπιπτόντως να παρατηρήσω ότι "άνοιξε" λίγο το χρώμα του τετραγώνου τουλάχιστον στο moderator logo που βλέπω ;

    Όχι, αν δεις το μεγάλο logo στις Φωτογραφίες θα δεις ότι ήταν από την αρχή γαλάζιο και όχι μπλε σκούρο.

     axaros wrote:
    Ήταν το μόνο πράγμα που δεν μου άρεσε (το σκούρο μπλε backgound) και αν θυμάμαι καλά ψήφισα την 6η υποψηφιότητα.
    Αυτό μάλιστα !!!!

    Θα δούμε τι θα γίνει. Τώρα που έχουμε logo, θα πρέπει να κάνουμε και ένα "προφιλ" για να έχουμε τα επίσημα χρώματά μας και το λογότυπό μας έτοιμο για όπου το χρειαστούμε, ηλεκτρονικά ή έντυπα...

     

    George J.

     


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  07-11-2005, 15:59 6818 σε απάντηση της 6816

    Απ: MVP Logo

    Ρε Δάσκαλε,
    Μια δυσχρωματωψία την έχω δεν λέω ... Αλλά επιδεινώθηκε τόσο ραγδαία;
    Το μεγάλο είναι σκούρο μπλε και ανοίγει λίγο στον admin για να γίνει γαλάζιο
    στον moderator ...

    Η ταπεινή μου γνώμη είναι να πάνε και τα τρία στο γαλάζιο του moderator ...


    Πάνος Αβραμίδης
  •  07-11-2005, 21:12 6842 σε απάντηση της 6818

    Απ: MVP Logo

    Ωχ! Αν αρχίσουμε να λέμε όλοι τις ταπεινές μας γνώμες δεν θα βγάλουμε άκρη...

    Γιατί η δική μου δεν βρίσκει ωραίο το γαλαζάκι του moderator! Big Smile [:D]


    Vir prudens non contra ventum mingit
  •  07-11-2005, 23:06 6851 σε απάντηση της 6807

    Απ: MVP Logo

    Πάντως, πολύ μου αρέσει το νέο logo, και το μπλε σκούρο που έβαλε ο γιώργος σε όλο το site. Καλορίζικο, και περιμένω τα μπλουζάκια...


    Χρήστος Γεωργακόπουλος
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems